18 lut

Co to jest zdrowa dieta?

Zdrowa dieta – tyle się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym tak naprawdę ona polega. Czy to katorga i odczucie ciągłego głodu cały dzień, czy może zbilansowane posiłki bazujące na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
Aby móc ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się czytać składy i odróżniać te dobre, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to specjalnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na zapoznanie się z najczęściej występującymi substancjami, na które składa się żywność. Ponadto, jeśli jakaś substancja wypisana jest na początku listy w składzie, to sugeruje to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Eksperci w dziedzinie żywienia rekomendują decydować się na żywność z możliwie jak najkrótszym składem do 3 wymienionych składników.

Warzywa
Ciągle jemy ich za mało! Jeżeli zależy nam na zdrowiu i rezultatach redukcji masy to powinniśmy zapewnić sobie kilka dawek warzyw na codzień. Dzięki temu będziemy pełni energii, a nasza skóra, włosy i paznokcie w szybkim tempie nam się odpłacą

Węglowodany
Istnieje dużo pseudo diet, które znacząco ograniczają ilość cukrów, co może mieć dla nas wiele negatywnych skutków. Cukry dają nam energię, gdy z dnia na dzień zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się apatyczni i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Kiedy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o jedzeniu przetworzonej żywności. Potrawy gotowe, zupki z torebki, naładowane chemią słodycze- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Zastąpmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki z torebki na aromatyczne zupy jarzynowe, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mieli możliwość nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy krok powstawania smakołyku.
Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest męką czy katorgą. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest konieczne, by właściwie funkcjonować. Potem należy wcielić teorię w praktykę, by bardzo szybko właściwie odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.