18 lut

Efektywna dieta na redukcję masy

Duże grono kobiet jest na diecie odchudzającej przez całe życie. Nie wynika to jednak z powodu ich nadwagi, ale dbania o własną prezencję. W każdej chwili pragną się dobrze prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeżeli chodzi tylko o zrzucenie 1-2 kg. Sposobów na pozbycie się nadmiernych kilogramów jest wiele i wszystkie są efektywne. Problem jednak dotyczy pewnych kluczowych kwestii:
– bilansu kalorycznego,
– zapewnienia kluczowych składników,
– wpływu na zdrowie.

Dieta redukująca masę
W sieci jest wiele przepisów na diety odchudzające. Dieta kapuściana, Dukana, szwedzka, norweska to tylko niektóre spośród nich. Ich plusem jest szybka utrata wagi, ale niestety powodują efekt jo jo i niewystarczającą ilość kluczowych dla organizmu składników.
Poprawnie zbilansowana dieta odchudzająca powinna uwzględniać różnorodność produktów, zagwarantowanie właściwej ilości witamin i mikroelementów oraz eliminować odczuwanie głodu. Najlepiej, by dietę opracował wykwalifikowany specjalista w dziedzinie dietetyki. Będziemy w takim przypadku pewni, że dieta będzie zawierać wszystkie niezbędne dla organizmu składniki.

Elementy efektywnej diety odchudzającej
Skuteczna dieta odchudzająca to taka, która przynosi systematyczny spadek wagi. Nietrudno jest zrzucić kilka kilogramów w ciągu miesiąca, ale wymaga to restrykcyjnych głodówek, a potem kilogramy przybywają z nadmiarem. Skuteczna dieta jest dietą długodystansową i opiera się na trwałej zmianie przyzwyczajeń żywieniowych. Podstawowe zasady to:
– 5 posiłków dziennie,
– posiłek co 3 godziny,
– obfite śniadania,
– kolacja 2 godziny przed snem,
– dużo jarzyn i owoców,
– produkty bogate w błonnik,
– woda mineralna w zastępstwie soków.
Każda dieta odchudzająca dobrze by była uzupełniana wysiłkiem fizycznym. Nie muszą to być mordercze ćwiczenia na siłowni. Fitness, taniec, jazda na rowerze, bieganie czy przechadzki całkowicie wystarczą.