18 lut

Jak schudnąć w mgnieniu oka i bez dużych nakładów pracy

Jeśli jakiś czas temu zwróciłaś uwagę, że nie jesteś w stanie zapiać ulubionych dżinsów, koszula zakupiona zaledwie kilka miesięcy temu stała się opięta, a indeks masy ciała niespodziewanie stało się zdecydowanie wyższe niż do tej pory – pomyśl nad odmianą swoich nawyków. Parę zdrowych korzystnie wpływających na zdrowie i co najważniejsze – łatwych w realizacji zastosowaniu propozycji może Ci pomóc w powrocie do lepszej sylwetki.
Zacznij od przyjmowania szklanki wody przegotowanej z cytryną zaraz po pobudce. Pomoże oczyścić ciało z toksyn, doda sił witalnych i poprawi przemianę materii. Także stanowi źródło witaminy C, a więc pomaga także wzmocnić odporność.
Zdrowo się odżywiaj! Oczywiście nie powinnaś zacząć jeść samej zielonej sałaty, ale warto przestrzegać paru zdrowych reguł. Zamień z oczyszczonej białej mąki chleb, makaron pszenny i ryż na ten ciemny, a przekonasz się, że są nie tylko zdrowe, ale również pyszne. Postaraj się zrezygnować z tłustych dań – większość z nich można bez problemu zmniejszyć ich kaloryczność, poza tym można spróbować czegoś nowego – może jedzenie przyrządzane bez dodatku tłuszczu jeszcze bardziej przypadną ci do gustu?!
Zmniejsz spożycie słodkich przekąsek. Tak jest, dobrze widzisz, wystarczy, że będziesz spożywać ich w pomniejszonych ilościach, nie ma potrzeby zupełnie rezygnować ze słodkich przekąsek. Kawałek ciasta z kremem, czy jeden rządek czekolady okazjonalnie z pewnością ci nie zaszkodzą.
Ruszaj się. Dobrze przemyśleć zakup karnetu do siłowni. Pewnie znajdziesz aktywności, które będą dostarczać ci przyjemność. jeżeli sala w klubie nie jest miejscem dla ciebie możesz zacząć jeździć na rowerze, lub wybrać basen. Ważne żebyś postawiła na ruch – 3 razy w tygodniu po 60 minut wystarczy.
Po miesiącu stosowania się do powyżej wymienionych zaleceń ponownie policz body mass index. Sama się zaskoczysz jak małe modyfikacje mogą wpłynąć na twoją masę ciała i… dobrostan fizyczny i psychiczny.