18 Lut

Jak wygląda zbilansowana dieta

Dieta, to znaczy sposób naszego odżywiania niezwykle często pozostawia wiele do życzenia. Zabiegane życie zazwyczaj nie pozwala na spożywanie regularnych i pełnowartościowych posiłków tak więc nasza dieta nie jest zbliżona do tej prawidłowej.
Wielu z nas tak naprawdę nie ma pojęcia co kryje się pod hasłem zdrowa dieta. Nierzadko błędnie identyfikujemy ją z procesem gubienia kilogramów, to znaczy dietą redukującą masę ciała, a przecież dieta jest czymś co jest obecne w naszym codziennym życiu.
Zdrowa dieta, to dieta zbilansowana. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mineralnych oraz innych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Prawidłowe odżywianie to również systematyczność spożywania posiłków oraz prawidłowe nawadnianie organizmu.
Zdrowa dieta, to znaczy dieta pozwalająca na utrzymanie właściwej masy ciała, pozwalająca na zapobieganie pojawienia się chorób metabolicznych a także dolegliwości układu krwionośnego.
Chcąc zachować zdrowie i przez długie lata napawać się kształtną budową ciała należy niewątpliwie unikać nadmiernej ilości soli a także cukrów w codziennych posiłkach. Bardzo duże ilości soli znajdują się w przysmakach takich jak chipsy, jedzenie typu fast food. Produkty bogate w węglowodany to przede wszystkim słodycze oraz słodkie napoje. Z tego powoduteż tych produktów powinno się unikać.
W codziennej diecie z pewnością dobrze jest nie zapominać o błonniku. Błonnik w diecie pełni niezwykle ważną funkcję, a mianowicie pełni on funkcję „miotełki”, która czyści nasz przewód trawienny z zalegających resztek pokarmowych. W związku z tym przyśpiesza przemianę materii. Takie działanie błonnika możliwe jest jedynie w towarzystwie płynów (szczególnie wody).