18 Lut

Jedz smacznie i chudnij

Czasem zdarza się, że zaniedbamy swój sposób odżywiania, tym samym doprowadzając się do fatalnego samopoczucia i pogorszenia nastroju. Jednocześnie w wielu miejscach przybywa nam nadprogramowych centymetrów, a ulubione dopasowane ubrania musimy schować na samym dnie szafy. Wtedy najczęściej podejmujemy twardą decyzję – czas zmienić sposób odżywiania.

Część z nas nie próbuje nawet poszukać sugestii specjalistów, lecz zaczyna odchudzać się we własnym zakresie, nadmiernie redukując kalorie lub wykluczając niektóre grupy produktów ze swojego jadłospisu. Takie postępowanie to duży błąd – nawet jeśli nie doprowadzi do pogorszenia naszego zdrowia, to szybko zniechęci nas do trzymania się wyznaczonej diety. Jadłospis, który dla siebie opracujemy nie powinien być zbyt restrykcyjny. Wystarczy, jeżeli będziemy przestrzegać ogólnych założeń – zmniejszymy ilość cukru, smażone potrawy zamienimy na te gotowane na parze, 3 duże posiłki zmienimy w 5 mniejszych, jedzonych regularnie.

Dieta może być naprawdę pyszna – w komponowaniu zbilansowanych przepisów z pewnością pomoże nam dietetyczna książka kucharska. Od pewnego czasu zdrowe przygotowywanie posiłków jest w modzie, dlatego z pewnością znajdziemy mnóstwo tytułów autorstwa specjalistów w najbliższej księgarni.