18 lut

Skuteczne metody walki z cellulitem

Zgrubiałe fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek bardzo wielu kobietom. Co zrobić, żeby skutecznie i szybko pokonać cellulit? Odpowiedź niestety nie jest bardzo podnosząca na duchu, dlatego, że błyskawiczna metoda nieszczęśliwie nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długa i wyczerpująca. Dobrze jest natomiast pamiętać, że skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie powstaje znikąd. Tworzy się ona niezbyt szybko, przez długi czas. Najważniejsze, aby nie lekceważyć skórki pomarańczowej i jak najszybciej podjąć działania, mające jako cel jego całkowite pozbycie się. Czym bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej można zlikwidować cellulit.

Sposoby na pomarańczową skórkę
Różnych metod zwalczania skórki pomarańczowej jest mnóstwo. Różnią się one jednak pod kilkoma różnymi względami. Absolutnie najłatwiej jest podzielić je na trzy rodzaje. Pierwszy rodzaj to są zestawy ćwiczeń na cellulit, druga to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to sposoby domowe.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeśli chodzi o to, co można wykonać samemu w domowym zaciszu, to wachlarz zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, warto wykonywać różnego rodzaju zabiegi masujące. Powinno się wykorzystywać w nim produkty, które przyspieszają cyrkulację krwi. Jest wśród nich między innymi sól morska, jak również kawa. Ponadto, dobrze działające okazują się masaże miejsc, w których pojawia się cellulit. Wykorzystuje się w nich także specjalne przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przedmiotu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, żeby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeżeli chodzi o inne naturalne sposoby na zwalczanie cellulitu, to nie sposób jest nie wspomnieć o soku z cytryny, którego regularne spożywanie przynosi bardzo dobre rezultaty.

Zestawy ćwiczeń na cellulit
Jeśli chodzi o ćwiczenia, to ich wybór zależy najczęściej od tego, w którym konkretnie miejscu ciała pojawił się cellulit. Trochę inne treningi wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa zlokalizowana jest na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zupełnie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast potrzebny w przypadku, gdy cellulit pojawia się na przykład na ramionach. Na przykład, w przypadku wystąpienia cellulitu na pośladkach, skuteczne mogą być dobrze znane wszystkim przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w rękach hantle o stosunkowo niskiej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Zabiegi kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem niemała, a dodatkowo mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego rodzaju są jednak zazwyczaj niezwykle skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zwalczyć, jednak niebagatelne znaczenie ma konsekwencja w tej walce, oraz błyskawiczna reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.