18 Lut

Szybki, dietetyczny posiłek

Aktualnie wszyscy żyjemy w biegu, ponieważ wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnować np. na stanie przy „garach”. Przez to jemy błyskawicznie posiłki, które lokują się nam w boczkach. Na szczęście taki zdrowy obiad bynajmniej nie musi być bardzo czasochłonny. Jeżeli chcemy, sporządzimy go w trakcie kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tego czasu. Zamiast tego postarajmy się je troszkę zmodyfikować. Jeżeli często mieliśmy na obiad ziemniaki, zastąpmy je na kaszę albo brązowy ryż. Artykuły pełnoziarniste ekspresowo nas nasycą oraz nasycą nasz głów na przynajmniej trochę godzin. Nie rezygnujmy także z spożywania mięsa, które jest świetnym źródłem białka – budulca kości a także mięśni. Postarajmy się po prostu zastąpić schab na drób bądź mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie dużo kalorii, także bez pośpiechu wolno je konsumować nawet w trakcie kuracji. Poza tym nasz nietuczący obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Nie zapominajmy ponadto, żeby przyrządzić do całego posiłku różne sałatki. Używajmy w nich świeże warzywa i nasiona słonecznika. Taka sałatka świetnie wypełni nasz żołądek a także dostarczy do naszego organizmu masę, drogocennych witamin.
Wymieniając patologiczne artykuły spożywcze na ich zdrowsze, niskokaloryczne odpowiedniki, niemało zyskujemy. Z takich towarów bezstresowo możemy przyrządzić lekkostrawny obiad. Skonsumujemy go wówczas bez żadnych wyrzutów sumienia oraz nasycimy idealnie swój wilczy głód.