18 Lut

Zbędne kilogramy-niechciany towarzysz wielu pań

Wszystkie panie są z reguły perfekcjonistkami. Nie cenią przypadkowości. Z tego względu też, pragną mieć wszystko pod kontrolą. Sprawa wyglądu to dla nich niezwykle istotna rzecz. Nadchodzące lato, czy też ważna uroczystość rodzinna to świetny bodziec do wprowadzenia zmian. Utrata smukłej sylwetki to dla nich cios. Gdy przybiorą na wadze, nie lekceważą tego, natychmiastowo podejmują działania. Muszą mimo wszystko w pierwszej kolejności odpowiedzieć na istotne pytanie, w jaki sposób można szybko schudnąć.
Propozycji działania jest mnóstwo, ale najskuteczniejszy z nich to ograniczenie ilości spożywanych pokarmów. Jeśli chcemy szybko następujących rezultatów, to najlepiej sprawdza się dieta niskokaloryczna. Jest ona dość wymagająca. Nie należy także do najzdrowszych. Posiada jednakową liczbę zwolenników, co przeciwników wśród lekarzy i specjalistów od dietetyki.
Opiera się na przekonaniu, że organizm człowieka powinien dziennie przyjąć mniej niż tysiąc kalorii. Produktami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego typu produkty spożywcze- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Zbijanie kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki przymuszony do wysiłku oraz skrajnych ograniczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz prowokuje szybsze schudnięcie. W diecie istotne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Dopiero wypełnienie wszystkich tych warunków da nam całkowitą pewność, że proces odchudzania przyniósł pozytywne efekty oraz spełnił wszelkie nadzieje.