18 Lut

Zdrowe przekąski

Dużo osób lubi przegryzki różnego rodzaju. Zabijają one głód i można je spożyć w zasadzie w dowolnym miejscu. W sklepach nie brak chipsów, wafelków czy paluszków. Czy znajdzie się dla nich jakaś zdrowa alternatywa?
Polacy uwielbiają słodycze, sięga po nie aż 91% populacji. Sporą popularnością cieszą się wyroby czekoladowe. Dodatkowo zazwyczaj kupowane są chipsy, orzeszki czy solone paluszki. Coraz pokaźniejsza liczba ludzi chwyta także po lepsze przekąski. Prawie 45% naszych rodaków pragnie bowiem przemienić swój styl życia na zdrowszy. Wyszukują oni jedzenia o niewielkiej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw potrzebom tym wychodzą coraz częściej także właściciele firm spożywczych.
Przekąski najkorzystniej zastąpić jest owocami lub mlecznym deserem. Opcją jest wykorzystać również batoniki musli z owocami, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Preferowane są również bakalie. Dostarczają one energię, są korzystne dla zdrowia i skutecznie zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Także i ogólnie za starym kontynencie coraz większą popularnością cieszą się przekąski z formie owoców czy jogurtów. A już zupełnym hitem są sosy i dipy, czyli mieszanki do smarowania – hummus, salsa, tzatziki a nawet guacamole. Ciągle najgorzej odżywiają się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W USA niezmiennie od wielu lat pierwsze miejsce zajmują fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.
Klienci na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na to, co ląduje na ich talerzach. Opierają dania na bazie produktów nie tylko które lubią, ale i zdrowych. Prawie 30% osób ceni sobie słodycze bez dodatku cukru czy soli. Powinny w zamian za to posiadać w składzie błonnik, biała a także pełne ziarno. Za tymi potrzebami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w powstającą modę na zdrowy tryb odżywiania.