18 Lut

Zdrowy tryb życia – jak zacząć?

Jeśli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę lub jesteś otyły najwyższy czas przestać się nad sobą użalać tylko sobie pomóc. Nadwaga i otyłość to problem, z którym boryka się naprawdę wiele osób, z tego powodu z pewnością nie będziesz z tym sam. Im szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zaczniesz dbać o to, co spożywasz, tym skuteczniej zniwelujesz ryzyko takich schorzeń jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas pragnie żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu, czyż nie? Dlatego warto w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Teraz.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podwalina dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec szkieletu oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie działało tak jak powinno, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez zwiększoną koncentrację, a skończywszy na świetnym samopoczuciu. Wystarczy nie zapominać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna doza jarzyn, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te przemiany sprawią, że będziemy czuć się dużo lepiej w swoim ciele.

Aktywność fizyczna
Zamiast przesiadywać przed ekranem komputera i użalać się nad swoją dolą – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która przynosi nam najwięcej przyjemności. Może to być jazda na rowerze, basen, spacery z psem, siłownia i wiele innych. Ważne, byśmy byli aktywni- to wpływa na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko redukcja masy jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Przyswajajmy wiedzę
Nie każdy z nas ma solidne podwaliny wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się na własną rękę. Przeglądajmy czasopisma, oglądajmy programy popularnonaukowe, poznawajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!